Ielādējas...

Uz ko skatīties?

Uz ko skatīties iegādājoties koka logus vai ārdurvis?
koka-logi-ieteikumi
1. Specializēta laka vai krāsa.
Logam ir jākalpo bez pārkrāsošanas vismaz 10 gadi, tāpēc ir svarīgi, lai logi būtu apstrādāti ar kvalitatīviem materiāliem. Ir jābūt pretpelējuma (biocīdu) apstrādei, starpkārtai un virskārtai. Specializēto logu laku, krāsu ražotājiem ir jāpiedāvā arī logu kopšanas līdzekļi.
Piemēram - Remmers, Teknos vai Sigma.

2. Līmētas vai bezzaru koka lamiles.
Zaru vietās kokam ir tendence vērpties vai liekties, un zaru vietās sliktāk uzklājas laka vai krāsa, tāpēc labāk ir zarus izņemt.
Cietkokiem, kā ozolam, ir izņēmumi.

3. Līmēta vairāk-slāņu koka brusa.
Vairāk-slāņu līmēta brusa nodrošina, ka logs būs daudz stabilāks pret vērpšanos un plaisāšanu.

4. Alumīnija uzlikas ūdens novadīšanai.
Šajās vietās satek liels ūdens daudzums, un pastiprināti nolietojas apdares laka vai krāsa. Alumīnija uzlikas šo problēmu atrisina.

5. Stiklu pakete ar argonu un selektīvo jeb LowE pārklājumu.
Stikla pakete ir labākais loga siltumizolācijas elements, tāpēc ir jāpievērš uzmanība stikla U vērtībai. Nevajadzētu arī izvēlēties paketes, kur attālums starp stikliem ir mazāks par 12mm. Mazā distance starp stikliem ievērojami pasliktina stikla paketes U-vērtību.
Stikla paketēs vēl var izmantot siltās starplikas jeb TERMIX warm edge starplikas, kas nedaudz uzlabo loga kopējo U-vērtību.

6. Regulējama furnitūra.
Arī līmētam kokam saglabājas koka īpašības, un tas var nedaudz mainīt savas dimensijas (piebriest, izžūt), tāpēc ļoti svarīgi ir, lai logam būtu regulējama furnitūra, ar ko arī var attrisināt šo dimensiju maiņu.
Piemēram - Roto, Siegenia, Maco